Teachers
Mrs Anne Bell Head of Upper School/Willow
Mrs Gillian Baldwin Butterfly
Mrs Jo Carlile Squirrel
Mrs Kathy Chappell Deputy Head Teacher
Ms Debbie Collinson Sycamore
Miss Tracey Daniels Pathways Co-ordinator
Mrs Carolyn Ellis-Gage Assistant Head/HoD Lower/Butterfly
Miss Jessica Gbadago Jay
Mrs Sue Hawkes Assistant Head/HoD Middle/Blackbird
Mr Bob Holderness Head of School
Mr David Hook Sparrow
Mrs Cecilia King Maple
Mrs Alison Locksmith Food Technology
Mrs Deirdre Marr One-to-one English Intervention
Mr Barry Payne Executive Head Teacher
Mrs Ann Payne Signalong/S2S
Ms Anna Platt Tadpole
Mrs Tamsin Robertson
Miss Clare Savory Beech
Miss Naomi Shannon English/Rowan
Mrs Tracy Shannon Maths/Robin
Miss Jasmine Southon English/Ladybird
Miss Vicky Stoker Badger
Miss Sophie Tweedy Tadpole
Mrs Fiona Webster-Lee Holly
Mrs Rachael Wickens ICT/Rowan
Mrs Debbie Wicks WLC/transition
Mrs Sarah Woodworth Open Door
Teaching Assistants
Mr William Alderton Pathways
Mrs Linda Applegate
Miss Emily Beckett Welfare
Miss Ellie Bellchamber
Miss Rebecca Bennett Badger
Ms Judith Bradbury Sycamore
Miss Denise Burton
Miss Abi Bustin Welfare
Mrs Sharon Chambers Open Door/SaLT
Miss Becky Connolly Badger
Miss Amie Craske
Mrs Zoe Davies Tadpole
Mrs Angela Dixon Sparrow
Miss Frances Dunham Badger
Miss Sara Dunseath Maple
Ms Lucy Edwards
Mr Robert Fleck Sycamore/Pastoral
Miss Sarah Gamble Squirrel
Mr Rob Griffiths PE/
Miss Kayleigh Griggs Blackbird
Miss Katie Hall
Mrs Kim Harris Jay M – W
Ms Joanna Heads
Mrs Sarah Jepp Squirrel
Miss Kirsty Lofty
Mrs Barbara Margerison Willow
Miss Hayley Mitchell Welfare
Miss Laura Moore DT/Rowan
Miss Lucia Mutty
Mrs Hannah Morgan Badger/Pastoral
Mr Adam Nelson
Mrs Lesley Nelson
Ms Mary Pascall Holly
Mrs Sharon Pope Butterfly
Mrs Jackie Potter Sparrow
Mrs Amanda Price
Mrs Kathy Rix
Mr Daniel Robottom
Mr John Rogers Butterfly
Miss Sophie Russel Jay
Mrs Karen Shaw Pathways
Mrs Julie Anne Stearman Food Tech/Rowan
Miss Abigail Tubby
Mr Danny Walter Sparrow/ELSA
Mr Mark Waters
Mrs Thomasin White Robin
Miss Jenna Wilson
Miss Louise Wilson Pathways
Miss Tara Young Willow
Pastoral Support
Mr John Angland Spanish
Mr Robert Fleck Sycamore/Pastoral
Mrs Hannah Morgan Badger/Pastoral
Miss Hilary Sanderson Swimming, Art, ELSA
Parent Support Adviser
Ms Natasha Peachment Parent Support Advisor
Language Support
Mrs Nicola Smith SALT
Extended Schools Co-ordinator
Mrs Emma Blake
Office Staff
Mrs Helen Cook Reception (M – T; Th – F)
Mrs Kate Dunham Reception
Mrs Sue Gamble School Business Manager
Mrs Sarah Freeman Office/Pathways (M – Th)
Mrs Kim Eagle Office
Mrs Natsue Hayward SBM office
Ms Debra Slaney Office
Mrs Anne Wolverson Office (M – Th)
Mrs Lucy Cook Office (M – W)
Technician
Mr Joshua Culley ICT Technician
Site Management
Mr Justin Howard
Mr Gethyn Pugh Monday & Tuesday AM

thumbnail of Parkside Structure 2017-18